Cep Telefonu Dinleme Yöntemleri

Ortam Dinleme Nasıl Yapılır ? Gizli Kameralar Hakkında Bilgi Cep Telefonu Nasıl Dinlenir ? Gizli Kameralar Dinleme Cihazları

CEP TELEFONU NASIL DİNLENİR? - DİNLENMEMEK İçİN NE YAPILIR?

         Günümüz de artık herkesin korkulu rüyası haline gelen, çığrından çıkmış ve sonuçlarının nereye varacağı belli olmayan dinleme olayları, artık bütün toplumumuz tarafından endişe ile izlenmektedir. özellikle siyasetin yoğun hızla aktığı zamanlarda gündemi fazlasıyla meşgul eden bu cep telefonu ve ortam dinleme olayları bütün halk'ı fazlasıyla tedirgin etmeye yetmektedir.
         Artık insanlarımız eşi, dostu, arkadaşı ile bile telefon da konuşmaktan çekinir hale gelmiştir. özel hayatın gizliliğini hiç e sayan ve Anayasaya aykırı bir şekilde özel hayatımızı deşifre eden bu dinleme olayları para ile hiçe sayılabilmektedir. 
         Bu durumda halkımızı bilinçlendirmek adına bazı bilgilendirmeler yapmayı şirket olarak uygun gördük. Peki nedir bu cep telefonu dinleme sistemi ve nasıl önlem alabiliriz?

* Cep Telefonu Dinleme çeşitleri.

1 - Cep Telefonunuza Yazılım yüklenmesi ile Telefon dinlenmesi.

örnek ;      Resimde gördüğünüz üzere, kullanmakta olduğunuz Cep Telefonu, yeni model ve içerisinde Gps, Gprs, Bluetooth, İnternete bağlanma ve işletim sistemi ile çalışan bir model ise, eşiniz, arkadaşınız, iş ortağınız, patronunuz, sevgiliniz ya da sizden herhangi bir çıkarı olan birisi tarafından, rahatlıkla dinlenebilirsiniz. 

önlem ;

        
Yukarıda gördüğünüz tarz da dinlemelere karşı önlem almak ise şu şekilde olmaktadır.
   *   Hiç kimseden hediye olarak Cep Telefonu kabul etmeyin.
   *   Telefonunuzu hiçbir zaman yanınızdan ayırmayın.
   *   Telefonunuz da muhakkak Pin Kodu sorgulaması ve varsa Güvenlik Kodu sorgulamasını aktif edin.
   *   Hattınız faturalı ise, e-posta ile değil basılı olarak fatura isteyin ve ayrıca faturanızda Ayrıntılı görüşme özetlerinizi de muhakkak isteyin.
   *   Hattınız kontörlü ise yüklediğiniz ve kalan kontör miktarını muhakkak takip edin, eğer sebebini bilmediğiniz halde hattınızdan kontör eksilmesi oluyorsa, dinleniyor olma ihtimaliniz yüksek demektir.
   *   Telefonunuzun dinlendiğinden ya da dinlenebileceğinden kesinlikle emin şüpheleriniz var ise de, bu tarz dinleme yazılımlarını satan firmalardan, Kripto Yazılım    (Cep Telefonlarının dinlenmesini önleyici - ses karıştırıcı yazılım) alarak dinleniliyor olma duygusundan kurtulabilirsiniz.
   *   Telefon dinleme yazılımlarını yasa dışı kullanmak suç teşkil etmektedir. Bu nedenle bu tarz yazılımlar la kendinizi suçlu durumuna düşürmemenizi öneririz.

2 - Yasal olarak telefonunuzun dinlenmesi (Cumhuriyet Savcılıkları Kanalı ile )

     Bu tür dinlemelere karşı herhangi bir şekilde önlem almanız yada dinlenildiğinizi fark etmeniz imkansızdır. Eğer Yasal olmayan bir suç'a karıştınız ise Yasal yoldan dinlemeler, tamamen Gsm operatörleri tarafından Savcılık talimatı ile yapılmakta olup, anlaşılması imkansız telefon dinlemeleridir.

önlem :  Bu tür dinlemelerin herhangi bir önlemi bulunmamaktadır.


Ulusal Harp Teknolojileri Savunma Sistemleri A.Ş.Sinyal Kesici Jammer Üretimi
Copyright © 2018